Meghalt Király Levente, a Nemzet Színésze
Elhunyt Király Levente, a Nemzet Színésze. A szomorú hírt Botka László, Szeged polgármestere jelentette be. Király Levente Novák Katalin, volt köztársasági elnök nagybátyja volt. Meghalt Király Levente “Egy nagyszerű színész távozott, aki egész életében a Szegedi Nemzeti Színház művésze volt. Fájó szívvel búcsúzunk Király Leventétől, a Nemzet Színészétől, Szeged város díszpolgárától. Szeged városa örökké megőrzi szeretett színésze emlékét! Nyugodj békében, Levi bácsi!” – írta Facebook oldalán Botka László, Szeged polgármestere. Pályafutása A Színház- és Filmművészeti Főiskolát 1959-ben végezte el. Azóta a Szegedi Nemzeti Színház tagja, 1986-tól örökös tagja. 1996-ban vonult nyugdíjba, de ennek ellenére több darabban is játszott. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit […]
Olvass tovább