A városvezetés szeretné elkerülni a Gárdonyi tanuszoda bezárását, különösen, hogy egyelőre a szeptemberi számlát sem postázta a szolgáltató, tehát nem tudni, mennyi lesz a rezsinövekmény.
Egyelőre nem volt szükség drasztikus intézkedésekre
„Miután az önkormányzatokat a kormány kivette a rezsivédelem alól, elszabadultak az energiaárak. Eddig Érden nem hoztunk drákói intézkedéseket, bár hasonlóan a többi önkormányzathoz ilyeneket mi is előirányoztunk” – jelentette ki a Pest megyei település polgármestere.
Szeretné megmenteni az intézményeket
Csőzik László szeretné kihasználni az időt olyan intézmények megmentésére, amelyeket egyébként ideiglenes szüneteltetésre ítéltek volna. Azóta, hogy találkozott Schmidt Ádám sportért felelős államtitkárral, kijött egy kormányrendelet, amely előírja, hogy ha egy önkormányzat sportlétesítményt akar bezárni, arról 15 nappal korábban köteles értesíteni az államtitkárságot.
Talán sikerült jobb eredményeket elérni
„Ez a másik ok, ami miatt úgy gondoltuk, érdemes várni, és meglovagolni minden lehetőséget. Ebben én segítő szándékot vélek felfedezni, és szeretném fölvenni még egyszer a tárgyalás fonalát, hátha sikerül jobb pozíciókat elérnünk” – mondta a városvezető.
Megoldást keresnek
A városvezetés szeretné elkerülni a Gárdonyi tanuszoda bezárását, különösen, hogy egyelőre a szeptemberi számlát sem postázta a szolgáltató, tehát nem tudni, mennyi lesz a rezsinövekmény. Az is kérdés egyelőre, hogy valamennyi vízi sport-igényt be tudja-e fogadni az Aréna uszodája, illetve, hogy a Gárdonyi kieső bevételét hogyan lehetne pótolni. A tankerület ugyanis az energiaválság miatt nem finanszírozza a gyerekek úszásoktatását.
További gondok is vannak
Az amúgy sem könnyű helyzetet még tovább nehezíti, hogy a bezárással nemcsak a sportoláshoz való hozzáférés csorbul, hanem az is felmerül, miből fizetik a sportolók és a dolgozók bérét.