„Buda büszke bajnokaira” – a 2. kerület díszpolgára lesz Kós Hubert, az aranyérmes úszó Telkiben született
Fantasztikus harával nyerte meg csütörtök este Párizsban a 200 méteres hátúszás döntőjét Kós Hubert, ezzel megszerezve Magyarország idei első olimpiai bajnoki címét Párizsban. A fiatal úszó teljesítménye nemcsak az ország, hanem Budapest 2. kerülete számára is különösen büszkeséget jelent, ezt pedig nem is akármivel fejezik ki. Az önkormányzat három évvel ezelőtti döntése értelmében győzelme után díszpolgári címet kap a sportoló. Szerdán szintén gazdagodott egy olimpiai éremmel Magyarország, akkor a tárnoki születésű Milák Kristóf szerzett ezüst érmet. Díszpolgár lesz A budai kerület polgármestere, Őrsi Gergely, közösségi oldalán jelentette be, hogy Kós Hubert a 2. kerület díszpolgára lesz. “Buda büszke bajnokaira, ezért […]
Olvass tovább