A tervek szerint jövő ősztől vehetik birtokba a corvinusos hallgatók és oktatók az egyetem Ménesi úti új kampuszát – jelentette be Barta Márton, a Budapesti Corvinus Egyetem stratégiai vezetője pénteken.
Tovább fejlesztenek
„A Corvinus folyamatosan törekszik arra, hogy megőrizze vezető szerepét a magyar felsőoktatásban, ennek érdekében átfogó digitális, infrastrukturális és oktatási modernizációba fogott” – mondta Barta Márton a sajtótájékoztatón, amelyen bemutatták az egyetem Ménesi úti új kampuszának látványterveit.
Új kollégium is lesz
Az egyetem stratégiai vezetője hangsúlyozta, egyszerre 600-700 hallgató tud majd dolgozni a kampuszon, amelynek minden oktatási és közösségi tere a kreatív kooperációt fogja szolgálni. „Multifunkciós oktatási, innovációs és közösségi központot szeretnénk létrehozni, amelyben az oktatási épületek mellett számos sport- és közösségi tér, valamint egy 11 ezer négyzetméteres park és egy 180 férőhelyes kollégium és is helyet kap” – ismertette a részleteket
Minden, ami az online oktatáshoz szükséges
A kampuszon szociális eszközkölcsönző programot is indítana az egyetem, hogy a hátrányos helyzetű hallgatók is hozzájuthassanak a távoktatáshoz szükséges eszközökhöz, például tablethez, vezeték nélküli headsethez vagy a webkamerához. Barta Márton kifejtette, a 2021 őszén megkezdett építkezés összköltsége várhatóan nettó 16 milliárd forint körül alakul, amiből 12 milliárd forint állami támogatás, további bruttó 650 millió forint pedig uniós forrás, a fennmaradó összeget a fejlesztést irányító Maecenas Univesitatis Corvini Alapítvány finanszírozza.
Új angol nyelvű szak is indul
„A felsőoktatásban folyamatosan növekszik a verseny a hallgatókért és az oktatókért, így az egyetemeknek a társadalmi és gazdasági közeggel együtt lélegző intézményekké kell válniuk. Ezt az alapítványi forma szolgálja leginkább” – fogalmazott, megemlítve, hogy az átalakítás óta megtriplázódott a Corvinus kutatási eredményessége, jelentősen emelkedett a külföldi oktatók száma, rangos nemzetközi akkreditációs kaptak és jelentős bérfejlesztést is végrehajtottak, jövő szeptembertől pedig két új, angol nyelvű szakkal bővítik a képzési palettát.
Közép-Európában a legjobbak akarnak lenni
„Célunk, hogy a Corvinus Közép-Európa legjobb gazdasági és társadalomtudományi egyeteme legyen” – húzta alá Barta Márton. A sajtótájékoztatón beszámoltak az egyetemen folyamatban lévő digitális fejlesztésekről is, amelyek egy részét az unió helyreállítási alapjából erre a célra elnyert, mintegy másfél milliárd forintos támogatási keretből valósítanak meg – derül ki a magyar állami hírügynökség, az MTI beszámolójából.
(Kiemelt képünkön az új campus látványterve, MTI/Budapesti Corvinus Egyetem.)