Igaz, hogy már több mint egy éve börtönben ül és nem tudja ellátni feladatait, de ez a jelek szerint nem okoz gondot. Az eseményen egyébként mindenki túl akart lenni, s senki sem mert kérdezni a korrupció miatt vád alá helyezett elnökről.
A cellában is elnök
Szóba sem került a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar december 2-i éves közgyűlésén a Völner-Schadl-ügyként elhíresült korrupciós botrány, és fel sem merült, hogy annak egyik érintettje, a már bő egy éve letartóztatásban lévő Schadl Györgyöt megfosszák elnöki tisztségétől – tudta meg a hvg.hu.
Semmi extra
Tagdíjemelés, éves beszámoló elfogadása, apró-cseprő hivatali ügyek – csupa unalmasnak mondható, a normál működéshez kapcsolódó napirendi pontot tárgyalt december 2-i ülésén a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) a portál információi szerint.
Egyébként vádat emeltek az elnök ellen
Azonban szó sem esett viszont arról, hogy a végrehajtói kar egyáltalán nem a normál működés keretei között van éppen: a kar elnöke immár 13 hónapja letartóztatásban van, és nemrég vádat is emelt az ügyészség Schadl György, a kar elnöke ellen.
Mindent az alelnök intéz
A letartóztatása miatt amúgy elnöki teendőit ellátni képtelen Schadl „papíron” jelenleg is hivatalban lévő vezető, a honlapon is elnökként szerepel, és semmi nem utal arra, hogy feladatát amúgy Lukács Tamás alelnök végzi – az elnök helyett a közgyűlést is ő hívta össze.
Érintőlegesen merült fel
A suabályok szerint az elnök tisztségéből kétharmados többséggel bármikor visszahívható az elnök vagy más tisztségviselő, ám ilyen napirendi pontra a közgyűlésen nem érkezett javaslat, ez szóba sem került“. Az egész téma csak érintőlegesen úgy merült fel, hogy Lukács Tamás alelnök mintegy mellékesen ismertette: a négytagú elnökség képes ellátni az elnöki teendőket, és egyelőre ez így marad a 4 év után, 2023 szeptemberében esedékes, teljes tisztújításig.
Nem mertek kérdezni
A Hungexpo területén rendezett tanácskozás fagyos hangulatú volt, és nem csak a hideg miatt. Ezt forró teával próbálták enyhíteni – forrásunk szerint a korábbi években „terülj-terülj asztalka” is volt, ez most elmaradt –, de amúgy az volt érezhető, hogy mindenki gyorsan túl akar lenni a közgyűlésen, a kétszáz körüli végrehajtó közül 122-en jelen voltak, ám senki sem mert kérdezni semmit a korrupciós üggyel és az elnökkel, a tisztségével kapcsolatban”.
(Kiemelt képünk forrása: Miskolci Egyetem.)