Az 50 ezer fős állományból 15 ezren maradtak ki, a rendvédelmi igazgatási viszonyban dolgozók ráadásul a két évvel ezelőtti 500 ezer forintos juttatást és a februárban kiutalt 6 havi fegyverpénzt sem kapták meg.
Egyszerűen kihagyták őket
Másfél év után újra összehívták a Belügyi Érdekegyeztető Tanácsot. A Független Rendőr Szakszervezet még az ülés előtt javaslatot tett a Belügyminisztériumnak arra, hogy az egyeztetésen tűzzék napirendre a rendvédelmi alkalmazottak és a munkavállalók illetményének rendezését, ők ugyanis nem részesültek a szeptemberi béremelésből.
Jelentős réteg
Az 50 ezer fős állományból 15 ezren maradtak ki, a rendvédelmi igazgatási viszonyban dolgozók ráadásul a két évvel ezelőtti 500 ezer forintos juttatást és a februárban kiutalt 6 havi fegyverpénzt sem kapták meg.
Egyre csak gyűlnek az aláírások
Az érintettek ősszel egy petíciót is indítottak, melyet közel 10 ezren írtak alá. Illetmény- és béremelést követeltek, kihangsúlyozva, hogy ezt ne évekre elhúzva, az átlagokkal trükközve, hanem azonnali hatállyal, minden rendvédelmi alkalmazott és munkavállaló számára kivétel nélkül biztosítsák. Külön kérték, hogy a rendvédelmi alkalmazottakat és a munkavállalókat a hivatásos állománnyal egyenrangúként kezeljék.
A tárca széttárja a karját
„Az elmúlt hetekben az elégedetlenség csak még nagyobb lett, az infláció az egekben. Sajnos a Belügyminisztérium nem tudott ígéretet tenni a béremelésre, tárgyalópartnereink azt mondták, hogy jelenleg nincs rá fedezet” – mondta az Indexnek az egyeztetés részleteiről Pongó Géza, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkára.
Rengetegen mondhatnak fel
Pongó attól tart, hogy a tárca odáig húzza az ügyet, mígnem több ezren távoznak, ami könnyen ellátási problémákhoz vezethet. Korábban a hivatásos állománynál, különösen a tiszthelyettesek vonatkozásában, évekig harcoltak a béremelésért, ami végül csak akkor következett be, amikor a rendőrök létszáma már olyannyira megfogyatkozott, hogy a szolgálati feladatokat is alig tudták ellátni.
A rendőrök bérezése már szebb képet mutat
Ők végül most szeptemberben, egységesen kaptak bruttó 117 ezer forintot, ami Pongó Géza szerint bár „nem egy nagy összeg”, ha hozzávesszük a hathavi fegyverpénzt – ami nekik járt –, az idei év összességében már szebb képet mutat.
(kiemelt képünk illusztráció, forrás: Facebook.)