Egy hónap után láthatják legkisebb unokáikat a nagyszülők a Szegedi-családban. Azonban bizonyos rendszabályokra nekik is oda kell figyelniük.
Még csak online láthatták
A kisfiút egy hónapja egy képzett, amerikai szakemberekből álló orvosi csapat segítette a világra programozott császármetszéssel. A következő néhány hetet a család még az USA-ban töltötte. Ez idő alatt gyakori rendszerességgel beszéltek a nagymamákkal, akik a távolság miatt néhány nappal ezelőttig csak videóchaten keresztül láthatták a
A nagymamák rajonganak az unokájukért
Egy hete Bea, Fecsó és a gyerekek visszautaztak spanyolországi otthonukba. A boldog nagymamák odautaztak, és először vehették a karjaikba a kicsit, aki az Elliot nevet kapta. Mindketten teljesen beleszerettek a kis csöppségbe, a nagyik legszívesebben megállás nélkül babusgatnák őt.
Álombaba
„Nagyon jó baba, nincs vele semmi gond. Szerencsés vagyok, amiért nem kell csendben lenni és altatni, nem is szeretném ehhez hozzászoktatni” – magyarázta a Borsnak Bea, aki éppen ezért bizonyos rendszabályokat vezetett be a nagymamának.
Megtanulta a leckét
„Volt, hogy elkezdték óvatosan rázni, mondtam is nekik, felejtsék el, hogy ölükben aludjon el. Muszáj »beszabályozni őket«, mert utána én fogom meginni a levét…” – magyarázta, majd egy példán keresztül is érzékeltette, miért gondolja ezt. Medit anno anyukám hozzászoktatta ahhoz, hogy párnán ringatva aludt el. Megtanultam a leckét és megfogadtam, másodjára már nem követem el azt a hibát, nem akarok újabb 3 éven át altatni – tette hozzá
Légzésfigyelőt is vásároltak
Amerikában vettünk egy olyan kütyüt, amit otthon még nem lehet kapni. A pelenka derekára kell rácsíptetni ezt a légzésfigyelőt, ami méri a testhőmérsékletet, pulzust és mindenféle dolgot. Van hozzá egy telefonos applikáció, ami rögtön jelez, ha lassabban veszi a levegőt. Nekem ez egy nagy rémálmom, még így is 15 percenként bemegyek hozzá és megnézem, hogy lélegzik-e. Ebből a szempontból paramami vagyok – mondta őszintén.
(kiemelt képünk forrása: Youtube.)