Ráadásul tele van poloskacsípésekkel. Ügyvédje nem érti, miért kell ilyen körülmények közt fogva tartani a végrehajtói kar elnökét.
Sikertelen takarítás
„Nem tudni miért, senki okát vagy magyarázatát nem adta, hogy védencemet majd 5 hónapnyi letartóztatás után, a nyomozás befejezése előtt, miért kellett magánzárkába tenni, ahol a fal emberi fekáliával van bekenve, hemzsegnek a poloskák. Védencem tele van poloska csípéssel. Hat órán keresztül próbálta kitakarítani az igencsak szűkre szabott celláját, de teljesen sikertelenül” – írta az ügyészségnek Schadl Györgynek a védője, Kardos Éva a Blikk birtokában lévő nyomozati iratok szerint.
Teljesen szabálytalan
A végrehajtói kar elnökének felesége idén február 18-án értesítette arról egyik védőjüket, Kardos Évát, hogy minden előzetes értesítés és indok nélkül az intézet 7. emeletéről a 8. emeletére vitték. Olyan körülmények közé, amelyek mélyen sértik az emberi méltóságot, és semmiben nem felelnek meg a jogszabályok, illetve az uniós előírások, valamint az Európai Bíróság hasonló ügyekben hozott ítéleteinek érvelésével – hangsúlyozta a védő.
Nem érti, miért van Völner Pál szabadlábon
Szerinte a nyomozó hatóság ezzel nyomást akart gyakorolni Schadl Györgyre, ezt azonban csak a jogszabályok és a vonatkozó előírások keretei között teheti meg. Azt is hozzátette, hogy az egyenlő bánásmód mellett a belső arányosságnak is érvényesülni kellene. Emellett elfogadhatatlannak tartotta azt is, hogy védence bűntársa (Völner Pál) változatlanul parlamenti képviselő és az Esztergom feletti ingatlanában szabadon él és intézi ügyeit.
Közel egy évtizedes raboskodás várhat rá
Schadl Györgynek mindenesetre meg kell barátkoznia a börtönélet nehézségeivel, ugyanis az ügyészség nemrégiben vádat emelt ellene, amelynek értelmében 10 évet kellene lehúznia a rácsok mögött. A bukott fideszes exállamtitkár Völner Pálra pedig 9 évet kértek.
Maffiamódszerekkel működtethette a végrehajtói kart
Schadl a gyanú szerint jogtalan előnyként rendszeresen készpénzt adott a politikusnak – 2021 júliusáig összesen legalább 83 millió forintot –, hogy az az államtitkári és miniszterhelyettesi pozíciójából eredő befolyását felhasználja az elnök érdekeiért. Azért többek között, hogy azokat a jelölteket nevezzék ki önálló bírósági végrehajtónak, akik vállalták, hogy irodájuk működéséből az őket illető osztalékot részben vagy teljes egészében odaadják Schadlnak.