Egyelőre az autók nélkül indulhat újra a közlekedés, s több buszjárat ismét az eredeti útvonalán járhat. Közben társadalmi egyeztetés indult a híd jövőjéről.

Táblát tettek ki

Megérkezett a Lánchíd ideiglenes forgalomba helyezési engedélye, így péntektől a BKK járatai, a taxik, a motorosok és a kerékárosok már újra igénybe is vehetik Budapest legrégibb hídját. December 16-ától, péntek délutántól az ideiglenes forgalmi rend szerint a BKK járatai, a taxik, a kerékpárral, a motorkerékpárral és a segédmotoros kerékpárral közlekedők vehetik birtokukba a hidat. Az egyéni gépjárművel közlekedők nem mehetnek a hídra, őket a behajtani tilos tábla figyelmezteti erre.

Új tömegközlekedési járatok

A BKK a korábbinál több mint 20 százalékkal nagyobb kapacitást biztosít azoknak, akik a Lánchídon közösségi közlekedéssel kelnek át: a Széll Kálmán tér és a Vár felől érkező 16-os autóbuszok ismét a Deák Ferenc térig közlekednek; új autóbuszjárat közlekedik 216-os jelzéssel a Deák Ferenc tér és a Dísz tér között korszerű, nagy kapacitású szóló Mercedes autóbuszokkal; az eddig ideiglenesen az Erzsébet hídra terelt 105-ös autóbuszok ismét a Lánchídon haladnak, gyorsabb kapcsolatot biztosítva a pesti és a budai oldal között.

Visszatérnek az éjszakai járatok

A 178-as autóbuszok Pesten továbbra is a Gyöngyösi utca végállomásig közlekednek már a Lánchídon keresztül – a 105-ös buszokhoz hasonlóan, az Erzsébet híd helyett; a 916-os és a 990-es éjszakai buszjáratok péntekről szombatra virradó éjszakától ismét a Lánchídon közlekednek, nem érintik az Erzsébet hidat.

Alkalmazkodtak az emberek

Karácsony Gergely főpolgármester a közösségi oldalán közzétett bejegyzése szerint az emberek már alkalmazkodtak a felújítás miatt ahhoz, hogy nem tudják használni a Lánchidat. A szomszédos hidak forgalma eközben nem emelkedett számottevő mértékben. Korábban a Lánchíd a belvárosi dugók és torlódások helyszíne volt.

Társadalmi egyeztetés indult

Közösségi gyűlésen foglalhattak állást a Lánchíd jövőjéről a budapestiek. Bemutatták a forgalmi adatokat, konzultáltak a szakértőkkel is. A gyűlésen résztvevő fővárosiak több mint kétharmada foglalt állást a jobb levegőjű, élhetőbb város és a közlekedésbiztonság érdekében a mellett, hogy a Lánchídon a közösségi közlekedés mellett taxival, kerékpárral és gyalog lehessen közlekedni.

(Kiemelt képünk forrása: BKK.)