A jelek szerint nem hagy alább a tüntetési kedv: az iskolák mellett az utcán is megmozdulások várhatóak. A diákok azt szeretnék, ha az állami tévé legalább öt percet adna neki élő műsorban véleményük kifejtésére.

Pénteken lesz a következő tüntetés

A Facebookon szerveződő megmozdulás meghívójában az olvasható, hogy továbbra sem történt változás az oktatásügy terén, a november 7-én tartott sztrájktárgyaláson a kormány még mindig nem tudott érdemi ajánlattal előállni a szakszervezetek követeléseire.

Elég a lenézésből!

Ezzel a címmel hirdették meg a tüntetést. Kifogásolták, hogy a „közmédia” hallgat a demonstrációkról és nem tájékoztat az oktatás valódi állapotáról. Emiatt ultimátumot adtak az állami média vezetésének. Szeretnének ugyanis élő adásban, főműsoridőben megszólalni, megalább öt perc erejéig.

Meg akarják mutatni, hogy van még a lelkesedésből

„Látszatintézkedésekkel nem lehet minket elhallgattatni! Ezért mindenkit hívunk, hogy november 18-án vonuljatok velünk a Március 15. térről a Clark Ádám térre! Mutassuk meg, hogy nem fogyott el a lelkesedés, mert az oktatás nemzeti ügy!” – zárul a felhívás.

A fideszesek is egy jobban szimpatizálnak a tanárok ügyével

A Publicus Intézet a Népszava számára készített reprezentatív kutatásából kiderül, tizennégy százalékkal több Fidesz-szavazó támogatja a tanárok tiltakozását, mint alig egy hónappal korábban. A Fidesz-KDNP híveinek 33 százaléka értett egyet a pedagógusakciókkal, míg a hónap végén már 47 százalékuk volt ugyanezen a véleményen. Az ellenzéki voksolóknál már korábban is egyértelmű volt a helyzet ebben a kérdésben (96 százalékuk támogatta a tanárokat), a mostani számok szerint – 98 százalék –, viszont nagyjából nincs is olyan szimpatizánsuk, aki ne lenne pedagógus-párti.

El lehet felejteni a béremelést

Idén nem lesz semmilyen béremelés, a többi sztrájkkövetelésünkben sem történt semmilyen előrehaladás. Egy halvány ígéretet kaptunk arra, hogy a pedagógiai és gyógypedagógiai asszisztensek heti 40 órás munkaidejét csökkentik – ezt mondta az Indexnek Komjáthy Anna, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányának vezetője a sztrájktárgyalás után.

(Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd.)