Noha az intézmény az állítja, továbbra is folyamatos a szakorvos készenlét, ennek ellenére a betegeket máshová irányítják. A szakértő szerint nem tartható fent a permanens átcsoportosítás.
Nyugdíjba vagy külföldre mentek
Csütörtöktől, azaz december 1-jétől a 34 ágyból 20-at megszüntetnek – mindezt a kórház igazgatója jelezte a Nemzeti Népegészségügyi Központnak nemrégiben. Mint a dokumentumból kiderül, a döntést azért kellett meghozni, mert nyugdíjazás és elvándorlás miatt a kórházban csupán két tüdőgyógyász szakorvos maradt.
Tarthatatlan a helyzet
A kórház feladatait ezután a Semmelweis Egyetem Üllői úti klinikája veszi át. Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint ez a rendszer nem tartható fenn sokáig.
Tologatják a problémát?
„Várható, hogy egy darabig bírják, lehet, hogy van lehetőség az átcsoportosításra… és megoldják. De egy idő után az ott dolgozók is kiégnek majd, és ez a probléma előbb-utóbb máshol is jelentkezhet” – vélekedett a szakember. Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint a kórházban továbbra is folyamatos a tüdőgyógyászati készenlét – derül ki az RTL híradójából.
A kórházi elfekvőknek is annyi
Az már korábban kiderült, hogy a szociális ellátórendszerre bízná a kórházak helyett, azoknak a tartós ápolásra-gondozásra szorulók ellátást Pintér Sándor belügyminiszter, akik valójában nem igényelnek kórházi szintű ellátást, de mégis az ápolási osztályokon, azaz elfekvőkön vannak.
Mennek vagy fizetnek
A friss törvényjavaslat értelmében a kórházaktól a szakápolási központokhoz kerülnek az ágyak, a személyzet és a betegek is. A betegek egyébként választhatnak, hogy vagy hazamennek vagy maradnak, utóbbi esetben azonban fizetniük kell
(Kiemelt kép: MTVA/Bizományosi: Róka László )