A kabinet álláspontja szerint ugyanis Brüsszel újabb dolgokat szeretne „ráerőltetni” Magyarországra. Ilyenek például a szankciók, amelyek közül mindegyiket megszavazta eddig a miniszterelnök.
Puffognak a kommunikációs panelek
Orbán Viktor miniszterelnök szombatra kormányülést hívott össze – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője. A miniszterek gazdasági és energiabiztonsági ügyekről tárgyalnak. Néhány napja életbe lépett a brüsszeli olajszankció, amely egész Európában, így Magyarországon is érezteti hatását, egész Európában „szankciós energia- és benzinárak” vannak.
Állítólag mindent teljesítettek
A brüsszeli döntéshozók ahelyett, hogy változtatnának a súlyos károkat okozó politikájukon, újabb szankciókat akarnak bevezetni, tovább növelve az európai gazdaságra nehezedő terheket – fogalmaz a közleményben a sajtófőnök. Hozzátette: a kormányülésen foglalkoznak a Magyarországot megillető uniós források kérdésével is. A magyar kormány és a parlament minden vállalást teljesített, amiben megállapodott az Európai Bizottsággal.
A magyar érdeket képviselik
A brüsszeli bürokraták újabb feltételeket támasztanak, mert Magyarországra akarják erőltetni az akaratukat a bevándorlás, a szankciók és a gender kérdésében is. Magyarország teljesíti a vállalásait, de ezekben az ügyekben a kormány nem Brüsszel, hanem a magyar emberek érdekeit képviseli – közölte Havasi Bertalan.
Sántít a magyarázat
A kormány pár nappal ezelőtt megszüntette a benzinársapkát, a szankciókra való hivatkozással. Ez nem állja meg a helyét már csak azért sem, mivel az Oroszországgal szemben bevezetett büntetőintézkedések után csökkenni kezdett az olajár a nemzetközi tőzsdén. Emellett Európában csak idehaza alakult benzinhiány úgy, hogy a kormányfő még nemrégiben arról beszélt, ez azért sem lehetséges, mert mi kapjuk Oroszországból az olajat, ráadásul egyik szankció sem vonatkozik ránk.
Ellentmondásos kommunikáció
Érdemes azt is megemlíteni, hogy a miniszterelnök megszavazta az összes szankciót, majd még is úgy tesz a kormány, mint ha azokat az Európai Unió erőltetné a tagállamokra. Orbán Viktor később már arról is beszélt, hogy ő maga egyiket sem szavazta meg – holott ezt a dokumentumok egyértelműen cáfolják.
(Kiemelt kép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher.)