Ráadásul egyből a harmadik helyre került vissza. Az ok, hogy a felcsúti dollármilliárdos érdekletséginek jelentős a tőzsdei kitettsége, s ezek az utóbbi időben jelentősen veszítettek értékükből.
Még azért így is látszik a Holdról
Megbicsaklott a Mészáros-család vagyonosodása, már nem ők Magyarország leggazdagabbjai, sőt nem is a második legvagyonosabbak. A 2022-es gazdaglistán egy rosszul sikerült tőzsdei biznisz miatt csúsztak lejjebb. Opus részvényeik egy év alatt 42 százalékot zuhantak, így a vagyonvesztésük eléri az 55 milliárd forintot – írja a Forbes.
Jól mentek az agrárérdekeltségek
Mészárosék zuhanásával az OTP Bank elnöke, Csányi Sándor ismét a magyar gazdaglista első helyére került. A becsült vagyona 542 milliárd forint, ez már nemzetközi szinten is jól látható vagyon, hiszen Csányi dollármilliárdos is egyben. Csányi Sándor a becslések alapján több mint 70 milliárddal növelte vagyonát az elmúlt egy évben, ezzel a Forbes milliárdoslistájának történetében ő az első, aki átlépte az 500 milliárdos határt. A növekedés motorja a Mizo tejet vagy a Pick Téliszalámit gyártó Bonafarm-csoport volt, ami a számítások szerint 20 százalékkal növelte az értékét egy év alatt.
Ő lett a második
A magyar milliárdosok listáján a második helyet Felcsúti Zsolt szerezte meg 469 milliárdos vagyonnal. Ez az első év, hogy az MPF Holding tulajdonosa második helyen végez a hazai milliárdoslistán, de nem ez az egyetlen fordulat a milliárdos és a Forbes-listák életében.
Rákerült a globális „gazdaglistára”
Idén ő is debütál mint dollármilliárdos, miután az amerikai Forbes szerkesztősége elfogadta a magyar auditálók vagyonbecslését. Ezzel Mészáros és Csányi mellett ő a harmadik, aki a globális gazdaglistán Magyarország égisze alatt szerepel.
A leggazdagabb magyarok becsült vagyona
- Csányi Sándor – 541,6 milliárd forint
- Felcsúti Zsolt – 468,6 milliárd forint
- Mészáros Lőrinc – 436,5 milliárd forint
- Gattyán György – 357 milliárd forint
- Veres Tibor – 295,9 milliárd forint
- Szíjj László – 229 milliárd forint
- Jellinek Dániel – 224,7 milliárd forint
- Demján Sándorné és családja – 220,1 milliárd forint
- Széles Gábor – 190,2 milliárd forint
- Rahimkulov Ruszlán – 174,1 milliárd forint
(Kiemelt kép: MTI/Vasvári Tamás.)