Egy üzletben szeretett volna vele fizetni, amikor lebukott, ám az nem kizárt, hogy valahol már sikerrel járt. Noha megtévesztő tud lenni egy utánzat, a vízjel mindent elárul.

Kötegekkel ment

Egy helyi Facebook-csoportban számoltak be arról, hogy csaló hamis húszezressel próbált fizetni abban az üzletben, ahol dolgozik. Állítása szerint több köteggel volt a nyomtatott papírpénzből. Mindezek alapján valószínűsíthető, hogy korábban már máshol is próbált fizetni vele. 

Így lehet ellenőrizni

Míg a valódi húszezresen van vízjel, addig a hamis húszezresen nincs. Ezt gépi vizsgálat nélkül, szabad szemmel is lehet ellenőrizni, a pénzt a fény felé tartva. A nem valódi bankjegyen Deák Ferenc arcképe csak az egyik oldalról látszik. Ezen felül a hamis húszezresen megtörve látható a címlet felirata.

Nem biztos, hogy elsőre feltűnik

A szakavatatlan szemek számára elsőre fel sem tűnhet, hogy hamis húszezresről van szó. Érdemes nagyon óvatosnak lennie annak, aki készpénzt fogad el, hiszen a pénzhamisítók már mesteri szintre emelték az illegális tevékenységet.

Kemény börtönévek várnak azokra, akik lebuknak

Magyarországon a törvény szigorúan bünteti a pénzhamisítást. Aki lebukik, két évtől nyolc évig terjedő börtönbüntetésre számíthat. Súlyosabb esetben akár tizenöt évre is rács mögé kerülhet az elkövető, ha különösen nagy értékű vagy bűnszövetségben történő pénzhamisításról van szó.

Van, akit sikerült átvernie

Az említett csoportban a bejegyzés alatti kommentekből kiderül, hogy volt, aki megjárta már, miután hamisított bankjegy került hozzá. Arra ugyanis nincs garancia, hogy azt kicserélnék neki érvényesre, még akkor sem, ha hivatalos úton jelzi, hogy akaratán kívül hamis pénz került hozzá.

(Kiemelt képünk forrása a Facebook.)