Alighanem a rekordok közé is bevonul, hogy az első félidőben 14 percet hosszabbított a játékvezető. A másodikban „csak” tízet, ez alatt az irániak ugyan kaptak egy büntetőt, de ez csak szépségtapasz volt, mivel a britek hengereltek.
Hosszas ápolás
A találkozó elején csaknem tíz percet állt a játék, mivel az irániak kapusa egy kijövetel közben összefejelt csapattársával és végül le is kellett cserélni. Az angolok futballoztak fölényben és Maguire fejesével a 32. percben kis híján előnybe kerültek, a labda azonban a felső lécen csattant.
Angol gólok sora
Nem sokkal később már megszületett az első angol gól a 19 éves Bellingham első válogatottbeli találatának köszönhetően. A 43. percben egy újabb angol pontrúgásból esett gól, ezúttal a Maguire által lefejelt labdát Saka bombázta a léc alá.
És még nem volt vége
Az irániak a reklamálással voltak elfoglalva, és szinte azonnal újabb gólt kaptak saját középkezdésük után, ekkor Sterling talált a hálóba. A játékvezető az iráni kapus hosszas ápolása miatt 14(!) perc hosszabbítást rendelt el az első félidő végén.
Iráni szépítés
A fordulást követően bő negyedórát kellett várni az újabb angol gólra, Saka már másodszor volt eredményes, ugyanakkor néhány pillanattal később az irániak az első kaput eltaláló lövésükből szépítettek.
Büntető az utolsó pillanatokban
Az angolok a csereként pályára lépő Rashford első két labdaérintése után állították vissza a különbséget, majd a 90. percben egy másik csere, Grealish révén találtak be ismét. A brazil játékvezető ezúttal 10 perc túlórára késztette a csapatokat, a végén pedig a videobíró segítségével még egy büntetőt is megadott az irániaknak, melyet az így duplázó Taremi értékesített, kialakítva a végeredményt.
(Kiemelt képünkön a mérkőzés utáni egyik angol gól ünneplése látható, forrás: Facebook.)