Egyre hajmeresztőbb kanyarokat vesz az Igazságügyi Minisztérium egykori államtitkárának korrupciós ügye. Az egyik vádlott egy emberrablási ügy kitalálásával szeretett volna kicsalni pénzt egy oktatási intézmény képviselőjétől.

Az áldozatból is vádlott lett

A nyomozati dokumentumok szerint annak az oktatási intézménynek a képviselőjét is vád alá helyezték, amelynek az engedélyeztetése érdekében Völner Pál volt igazságügyi államtitkár, valamint Schadl György, a végrehajtói kar elnöke megpróbált intézkedni.

Engedélyeket kell volna intézni

A korábban sikkasztásért elítélt férfi, aki a büntetőeljárás harmadrendű vádlottja, azt a feladatot kapta, hogy segítsen elintézni az oktatási intézmény elindításához szükséges engedélyeket, amiért 150 millió forintot kért. Az összegen Völner Pállal és Schadl Györggyel osztozkodott volna.

Filmbe illő fordulat

A történet további érdekes része, hogy az ügyészség által befolyással üzérkedéssel, csalással és hivatali vesztegetéssel vádolt Schadl barátja még több pénzt akart kicsalni az intézmény képviselőjétől. Elhitette a nővel, hogy rövid időre üzleti célból Ukrajnába kell utaznia, ám valójában egy budapesti hotelben szállt meg, a telefonját pedig kikapcsolta.

Képbe kerülnek a csecsen emberrablók

A vádirat szerint ezután arra kérte meg egy előre beavatott ismerősét, hogy keresse fel az oktatási intézmény képviselőjét, majd mondja azt neki, hogy csecsen emberrablók tartják fogva, akik csak akkor engedik vissza Magyarországra, ha kifizet nekik 200 ezer amerikai dollárt, akkori árfolyamon nagyjából 70 millió forintot, váltságdíj gyanánt – derül ki a 24.hu cikkéből.

Ennyit kér rájuk az ügyészség

Schadl György barátjára, mint harmadrendű vádlottra, befolyással üzérkedés, csalás és hivatali vesztegetés miatt beismerés esetén kilenc év börtönbüntetést, tíz év közügyektől eltiltást és 50 millió forint pénzbüntetést, valamint 118 millió forint erejéig vagyonelkobzást kér a bíróságtól. Az oktatási intézmény képviselőjére hivatali vesztegetés miatt beismerés esetén két év – végrehajtásban három év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetést és 30 millió forint pénzbüntetést kértek.

(Kiemelt kép: Schadl György. Fotó: RTL)