Hőségriadó: Magyar Péter azt kéri, a vendéglátóhelyek és a plázák engedjék be a hajléktalanokat hűsölni
Szombat 0 órától harmadfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos. Orosz Beatrix a Kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be, hogy 38–40 fok is lehet az ország egyes helyein. Az eddigi legintenzívebb és legveszélyesebb hőhullám elé néz az ország, húsz éve nem láttunk ilyet. Legyünk óvatosak A tisztifőorvos azt kéri az emberektől, hogy fokozottan figyeljenek a környezetükre, például az idősekre, akik fokozottan ki vannak téve a hőség veszélyeinek. Igyanak sok vizet, kerüljék az alkoholt és a koffeintartalmú italokat, tanácsolta. Lehetőleg 11 és 16 óra között ne tartózkodjanak a napon. Csak a kijelölt fürdőhelyeken fürdőzzenek, felhevült testtel ne ugorjanak vízbe. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb híreit […]