Hegedűs Zsolt az onkológiai intézet tönkrement klímáiról: a hűtési rendszerre nem votl keret, Nagy Mártonhoz jártak pénzt könyörögni a kórházak
Évek elmaradt fejlesztései és a tartós hőhullám vezettek oda, hogy leállt a hűtés az Országos Onkológiai Intézet műtőiben. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerint a korábbi rendszerben „tűzoltás” zajlott, és a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság vezetőjének szó szerint könyörögnie kellett a forrásokért. A hibás alkatrész repülővel érkezik Magyarországra, a műtéteket két műszakban végzik. A hibás klímaberendezés szerelését már kedden délután megkezdhetik. Elromlott klímaberendezés Átmenetileg módosítani kellett az Országos Onkológiai Intézet műtéti rendjét a 3-as épület műtői légtechnikai és klimatizációs rendszerének meghibásodása, valamint a tartós hőhullám miatt – közölte az intézet hétfő este a Facebook-oldalán. Az egészségügyi miniszter hétfőn késő este a […]