Nehezen lehet kiismerni a kormánypártok gondolkodásának logikáját. „Azt kérdezi tőlem a fővárosi Fidesz, hogy nyáron miért locsoltunk olyan sokat. Hmm” – kommentált a városvezető.

Rengeteg vizet használ fel

A fővárosi Fidesz szerint Karácsony Gergely nem zöld politikus. Bizonyítékot is hoznak: „A jobboldali városvezetés 2018 és 2019 nyarán közel (csupán!) 20 ezer köbmétert használt fel a hőség csillapítására. A magát „zöldnek” mondó fővárosi baloldal 2,5-szer annyi vizet használt fel” – írta bejegyzésében a főpolgármester.

Ellentmondást érez

„Lebuktam. Sokat locsoltunk az elmúlt évtizedek legaszályosabb nyarán! Ez pont így volt, vállalom érte a felelősséget. Bár halkan teszem hozzá, eldönthetné a fővárosi Fidesz, hogy mivel van problémája, mert nyáron még azzal támadtak, hogy hagyom kiszáradni a budapesti parkokat. Most sokat locsolunk vagy hagyjuk kiszáradni? Kis ellentmondást érzek” – tette hozzá a városvezető.

Küzdelem a törvénnyel

„Nagyon súlyos országos problémával találjuk szembe magunkat. Napi szinten küzdünk olyan jogszabályokkal és eljárásrenddel, amelyek meggátolják, hogy helyben megtartsuk, hasznosítsuk a vizet” – fogalmazott. megjegyezte, Magyarország gyakorlatilag az elmúlt 300 évben a mocsárlecsapolásra, a vizek gyors elvezetésére, a patakok csatornává alakítására, a víz azonnali elvezetésére rendezkedett be, jogszabályi környezete ezt tükrözi.

Kész szerencse

Nyáron nagyon súlyos aszály és kánikula sújtotta az országot. Muszáj alkalmazkodnunk a klímaválsághoz zöldmezős beruházásokkal, városrehabilitációs programmal, szárazságtűrőbb növényekkel, alternatív gyepgazdálkodással, méhlegelőkkel, „szivacsváros” koncepció alkalmazásával, mulcsozással, mezővédő erdősávokkal. „Kész szerencse, hogy pont ezen dolgozunk, mióta megválasztottak a fővárosiak” – zárta gondolatait a főpolgármester.

Nyáron kisegítették az agglomerációt

A nyári aszály idején megnyitottak egy tűzcsapot Pesthidegkúton, a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) munkatársai onnan vitték a vizet Solymárra. Kiderült: Budapest szerencsés helyzetben van, jó minőségű és biztos a vízellátása, az agglomeráció közműveit azonban nem ekkora igénybevételre szabták. Szentendrén lajtoskocsikkal segítettek

(Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd.)

.)