Az ellenzéki párt azért fordult a testülethez, mert szerintük a törvényi szabályozás mindegyik felet hátrányosan érinti. Emellett azt is szorgalmazta, hogy nagyobb kontroll alatt legyenek a végrehajtók.
Egy civil szervezet megkeresésének tesznek eleget
Tordai Bence elmondta, az Utcajogász Egyesület kereste meg őket azzal, hogy a törvény 2020-ban elfogadott, de csak idén nyáron hatályba lépett módosításai olyan helyzetet teremtettek, ami egyaránt sérti az adósok és a végrehajtást kérők jogait.
Nincs elég idő a bírósági jogorvoslatra
A politikus kiemelte, hogy az árverések során a kikiáltási ár egy százalékáért is el lehet adni az ingóságokat, ami sem az adósnak, sem a végrehajtást kérőnek nem áll érdekében. Emellett annyira felgyorsították a végrehajtások lefolytatását, hogy nincs elegendő idő a bírósági jogorvoslatra.
Mi lett a közös ellenzéki fellépéssel?
A társelnök bejelentette, az ügyben megkeresték a többi ellenzéki pártot, hogy közösen forduljanak az Alkotmánybírósághoz. Arra azonban nem tért ki, hogy mi volt a többi párt reakciója a kezdeményezésre.
Mindenképpen változtatni kell a törvényeken
A politikus hangsúlyozta, vizsgálni kellene, hogy a végrehajtók betartják-e a jogszabályokat, illetve, hogy milyen törvényeken kell változtatni annak érdekében, hogy az adósok nagyobb segítséget kapjanak -írja az MTI.
Korrupciós rendszer működött
A végrehajtói kar működése azt követően került az érdeklődés középpontjába, hogy kiderült: a kar elnöke, Schadl György és az igazságügyi minisztérium korábbi államtitkára Völner Pál egy olyan korrupciós kapcsolatot tartott fenn, amelynek célja az volt, hogy a szervezetnek kedves elnököket nevezzék ki végrehajtónak. Az ügyészség nemrégiben emelt ellenük vádat. Schadl Györgyre tíz, Völner Pálra 9 évet kérnek, amennyiben mindent beismer.