Heiszler Gabriella azt mondta, a január lesz kritikus, mert akkor tetőzik az infláció és megérkeznek a komoly rezsiszámlák.

Az alkalmazottakon töltik ki a haragjukat

Az árstopos termékek közül a csirkemellből és a cukorból vannak mennyiségi problémáik, a pénztárosok és az árufeltöltők pedig sokat panaszkodnak amiatt, hogy a vásárlók idegesek és nekik esnek az elszálló árak miatt. Többek között erről is beszélt a magyarországi SPAR vezetője, Heiszler Gabriella, amikor arról kérdezték, milyenek az elmúlt időszak vásárlási tapasztalatai.

Változnak az ajándékozási szokások is

A cégnél azzal számolnak, hogy karácsonykor még mindenki szeretne egy jót vacsorázni a családjával, de nem annyit és olyan minőségűt, mint a korábbi években. Az infláció karácsonykor alapvetően azt fogja érinteni, hogy milyen ajándékokat veszünk. A gyerek még kap valamit, de a házastársak már nem biztos, hogy megajándékozzák egymást, vagy nem olyan értékben, mint szokták – mondta

Ezért van mennyiségi korlátozás

A terméknek van termelője, gyártója, nagykereskedője is, de a hatósági ár csak a kiskereskedőt köti. Több, mint nyolc hónapja tartanak az árstopok, és még mindig veszteség keletkezik a hatósági áras termékeken. Nem véletlen tehát, hogy a SPAR-nal és más piaci szereplőknél is mennyiségi korlátozások vannak érvényben.

A választópolgár olcsón akarja venni a csirkemellet

„Amikor elmegyünk panaszkodni, akkor miniszteri szinten meghallgatnak minket. De nagyon csekély hatása van annak, amit az ágazati szereplők mondanak. A kormány számára a választó a fontos, aki olcsón akarja venni a csirkemellet. És a választó úgysem érti, hogy a hatósági árat megfizeti máshol” – fogalmazott

Az olcsóbb szénhidrátok felé fordultak

A tapasztalatok szerint hiába drágább a tészta, még mindig olcsóbb egy családot tésztával jóllakatni, mint hússal vagy zöldséggel. A pékáruk forgalmában is látják a változást, a kenyér kelendőbb lett: olcsóbb egy kiló kenyér, mint egy kilónyi kifli vagy egyéb pékáru – mondta el a Forbesnak adott interjújában.