Megint egy újabb iskola, ahol a tanárok egy hétig nem dolgoznak. Noha a kormány eddig erőből akarta lenyomni a tiltakozásokat, ám kérdés, mennyire válik be a pintéri „rendtartás”.
Szinte a teljes tanéri kar csatlakozott
Bővült a lista a Karinthy Frigyes Gimnázium és a Brassó utcai Általános Iskola tanári karának egy része után a szintén budapesti Eötvös József Gimnázium 38 tanára is úgy döntött, egy héten át megtagadják a munkát – derül ki az RTL híradójának összeállításából.
Nincs előrelépés
Az intézmény egyik tanára, Lakatos István azt nyilatkozta, szolidaritás a legfontosabb a jelen helyzetben, mivel a problémákra csak közösen találhatnak megoldást. „Ugye a hétfői egyeztetésen semmilyen előrelépés nem történt a szakszervezetek és a köznevelésért felelős államtitkár között. (…) a többi sztrájkkövetelésekben sem történt semmiféle előrehaladás, sem a 22 órában, sem a közalkalmazotti bértábla alapján fizetett oktatást segítő dolgozók béremelésével kapcsolatban sem” – fogalmazott.
A miniszter részletkérdéseket emleget
Legalábbis a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint. „A pedagógus követelések között olyan hangsúlyos a bérkérdés, hogy semmi mást nem tudunk, vagy semmit nem tudunk megoldani, még azt nem tudjuk megoldani, mert minden más ügy még ha konkrét részlet tekintetében nyugtató, vagy megnyugtató végeredményre jutunk, akkor sem fogja elérni azt a hatást, hogy a pedagógusok ne tiltakozzanak vagy ne érezzék úgy, hogy méltánytalan helyzetben vannak” – fogalmazott Gulyás Gergely.
Az érdekképviselet cáfol
„Nincs igaza (Gulyás Gergelynek) , mert a 22 óráról történő megállapodás az ugyanúgy bérkérdés, tehát az a bérkérdésnek, a bérrel kapcsolatos, díjazással kapcsolatos tárgyalássorozatnak része, hiszen, ha visszaállnak a kötelező óraszámra, akkor az afölötti órákat ki kell fizetni, ez is megjelenik az illetményben” – jelentette ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője, Nagy Erzsébet.
Béremelés? El lehet felejteni
Hétfő délután három órakor kezdődött a sztrájktárgyalás, és több mint két órán át tartott az Oktatási Hivatalban a Szalai utcában, ahol a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárral tárgyalt a követeléseikről. Idén nem lesz semmilyen béremelés, a többi sztrájkkövetelésünkben sem történt semmilyen előrehaladás.
(Kiemelt kép: MTI/Bruzák Noémi.)