Változó, hogy milyen munkabeszüntetésbe kezdenek a két intézmény tanárai, de összesen egy hétig tart. Azt mondják, nem tudnak és akarnak egy ilyen rendszerben dolgozni.

Kissé homályos a fogalom

Két pestszentlőrinci oktatási intézményben is beszüntetik a munkát november 14 és 18. között a tanárok. Konkrétan a Karinthy Frigyes Gimnáziumról valamint a Brassó Utcai Általános Iskoláról van szó. Azt nem fejtették ki pontosan mit kell érteni a személyenként változó időtartamú munkabeszüntetés alatt.

Nem elégedettek, ahogy a kormány kezeli az ügyet S

Berta Beáta, a pestszentlőrinci Karinthy Frigyes Gimnázium pedagógusa azt mondta, hogy így akarják kifejezésre juttatni azt, hogy nem elégedettek az oktatásirányítás reakciójára az országos megmozdulások kapcsán. Számos tüntetést szerveztek az elmúlt időszakban idehaza, amelyeken a tanárok és a diákok összefogtak.

Szeretnének változást elérni

A nyilatkozatukban az áll, hogy sokféleképpen és sokan jelezték a gondokat, ám nem rajzolódik ki még ígéret szintjén sem konkrét, elfogadható lépés. Úgy vélik, hogy nincs annak látszata, hogy a kormány rendezze az oktatás problémáinak égető kérdéseit. Ez az oka az akciójuknak, amivel változtatást szeretnének elérni ez ügyben.

Ezeket szeretnék

Azt hangoztatták, a tanári autonómia visszaállítása sürgető volna. Párbeszédre lenne szükség az oktatás problémáiról „megfélemlítés és félelemben tartás helyett”. Fontosnak tartják az érdekérvényesítő sztrájkjogot, valamint a diákok és a pedagógusok terheinek a csökkentését.

Nem akarnak csendben hallgatni

A pedagógusok kötelességüknek érzik, hogy szót emeljenek a fenti problémák miatt. Nem szeretnének és nem is tudnak olyan rendszerben dolgozni, ahol sem a tanárok, sem a diákok sem a szülők véleményét nem hallgatják meg. Nem akarnak csendben hallgatni, mintha az oktatás kapcsán minden jól működne. „A csend nem rend!” – mondták a pedagógusok a 24.hu cikkében.

(Kiemelt kép: MTI/Balázs Attila.)