Több pedagógust is azért bocsátottak el, mert részt vett egy polgári engedetlenségi akcióban. Szolidaritásból több fővárosi iskolában megtagadták a pedagógusok a munkát.
Folytatódik a pintéri rendteremtés
A munkáltatói jogokat a tankerületi igazgatók gyakorolják a pedagógusok felett. A Belügyminisztérium elvi álláspontját követik, így december 1-jei hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának rendkívüli felmentéssel megszüntették a közalkalmazotti viszonyát. Ez azt jelenti, hogy ma már nem kell menniük tanítani
Állandó fenyegetettség
Az érintett pedagógusokat a közlemény szerint a munkáltatóik tájékoztatták korábban, hogy milyen következménye lehet annak, ha megszegik a kötelezettségeiket. Mivel közalkalmazottak, így a munkabeszüntetés alapot ad arra, hogy rendkívüli hatállyal felmentse őket a munkáltatójuk a munkavégzés alól. Magyarán szólva a tankerületi igazgatók gyakorlatilag azonnal kirúghatják őket.
A főpolgármester szolidáris
Az ügy kapcsán nemrégiben a közösségi oldalán szólalt meg Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, aki azt írta: „Nemcsak embertelen, aljas és kicsinyes, hanem a jövőt felélő, azt súlyosan veszélyeztető is az a politika, ami kirúgásra ítéli a becsületükért és a megbecsülésükért kiálló tanárokat. Minden szolidaritásom, minden támogatásom azé a nyolc budapesti pedagógusé, akiket ma azonnali hatállyal kirúgott a tankerület azért, mert kiálltak magukért, kiálltak a tanárok megbecsüléséért, kiálltak a diákokért, kiálltak az oktatásért, kiálltak a jövőért.”
Az MSZP a tankerületi igazgató lemondását követeli
“Folytatódik a megfélemlítés! A 18. kerületi Karinthy Gimnázium hat tanára is most kapta meg a felmondó levelét, köztük van olyan is, akinek jelenleg érettségiző osztálya van. Őket is kirúgják azért, mert jogos érdekeiket érvényesítve polgári engedetlenségben vettek részt – írja a posztjában az MSZP társelnöke. Kunhalmi Ágnes éppen ezért a helyi tankerületi igazgató, a volt fideszes önkormányzati képviselő, Rábel Krisztina lemondását követeli.
Rendkívüli szünet az egyik iskolában
Az egyik érintett gimnáziumban, a 18. kerületi Karinthy Frigyes Gimnáziumban éppen ezért a csütörtöki és a pénteki napon is rendkívüli szünetet rendelt el saját hatáskörében az igazgató. Mindezt azért, mert a jogszabályi minimum alá csökkent az intézményben dolgozó pedagógusok száma.
(Kiemelt képünk forrása Kunhalmi Ágnes Facebook-oldala.)