Bécsben felújított múzeumi perzsaszőnyegeken jártak Orbán Viktorék a Karmelitában, Lázár János rézszobrot vitt a minisztériumába
Bécsben restauráltatták, a szállítást is saját zsebből állták, kölcsönzési díjat mégsem kértek: dokumentumok szerint az Iparművészeti Múzeum így szolgálta ki a Karmelitát, miközben a Lechner-palota reped, ázik és süllyed. A hvg.hu a birtokába került dokumentumokból kiderült, hogy a Miniszterelnökségnek ingyenesen kölcsönadott nyolc szőnyeget előbb Bécsben, a Textilrestaurierung Neugebauer nevű műhelyben újíttatta fel az intézmény, és a műtárgyak szállításának költségét is a múzeum állta. Tönkre mentek a szőnyegek a Karmelitában A Karmelitába 2018-ban került szőnyegekről egy évvel később restaurátori ellenőrzés is készült. A szakvélemény szerint a műtárgyakat közlekedési útvonalakon helyezték el, ami hosszú távon károsítja azokat. „A tárgyon való közlekedés, taposás, rendszeres […]






